We are a leading Manufacturer of acrylic cosmetic cream jar 15gm, acrylic san jar 8 15 25 50 100 gms, acrylic cream jar 5gm, 100 gm acrylic cream jar and cosmetic acrylic jars from Jaipur, India.




₹ 9 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 50 ml |
| Cap Type | Screw Cap |
| Cap Color | golden,silver,what,black |
| Usage and Applications | Cosmetics and Skincare Products |
| Weight | 20gm |
| Features | Recyclable |
| Is It Customized | Non Customized |
| Country of Origin | Made in India |
| brand | jai bhagwati polymers co. |




₹ 15 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 50 ml |
| Cap Type | Screw Cap |
| Cap Color | GOLDEN,SILVER,WHITE,BLACK |
| Weight | 20GM |
| Features | Durable |
| Is It Customized | Non Customized |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Jai bhagwati polymers co. |
| Usage and Applications | Cosmetics and Skincare Products, Fragrance and Perfume Packaging |




₹ 5.20 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 10 ml |
| Cap Type | Screw Cap |
| Cap Color | golden,silver,white,black |
| Usage and Applications | Cosmetics and Skincare Products |
| Weight | 10gm |
| Is It Customized | Non Customized |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | jai bhagwati polymers co. |



₹ 21 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Cap Color | golden,silver,white,black |
| Usage and Applications | Cosmetics and Skincare Products |
| Weight | 52 |
| Features | Recyclable |
| Is It Customized | Non Customized |
| Country of Origin | Made in India |
| brand | jai bhagwati polymers co. |








₹ 15 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Cap Type | Screw Cap |
| Cap Color | golden silver white black |
| Usage and Applications | Cosmetics and Skincare Products |
| Weight | 60gm |
| Features | Reusable, Recyclable |
| Is It Customized | Non Customized |
| Country of Origin | Made in India |
| brand | jai bhagwati polymers co. |
Material - Transparent PET , Acrylic .
Applications - Perfect for Lip Balm, Body Butter, Creams, Gel, Lotions , Moisturizers
Eco Friendly , Reusable , Refillable , Recyclable , BPA Free .
Capacity - 8gm, 15gm, 25gm, 30gm, 50gm, 100gm
Shivdeep Yadav (Proprietor)
Jai Bhagwati Polymers Co.
P.No. Hi-2203, Ramchandrapura Industrial Area, Jaipur - 302022, Rajasthan, India



