We are a leading Manufacturer of effervescent tablet tube container, pharmaceutical hdpe bottle, 150ml pet capsule bottle, pet capsule bottle and 200cc tablet container from Jaipur, India.




₹ 3 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Cap Type | Desiccant Cap |
| Features | Recyclable |
| Country of Origin | Made in India |
| brand | jai bhagwati polymers co. |





₹ 4.5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10000 Piece |
| Capacity | 200ml |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Cap Type | Screw Cap |
| Material Grade | Food Grade |
| Features | Recyclable |
| Usage and Application | Personal Care Products |
| Volume | 200ml |
| Food Grade | Yes |



₹ 4 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 150 ml |
| Color | Transparent |
| Shape | Cylindrical |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Recyclable |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 100 ML |
| Country of Origin | Made in India |
| brand | jai bhagwati polymers co. |
| matrial | pet |
| size | 175cc |
| shape | round |
180ml pet capsule bottle PET bottle for pills is a bottle designed to store solid products likepills, prescription capsules, food supplements, herbal extracts, aloe vera, vitamins and herbal supplements among many other products. These bottles are available in white or transparent in capacities of 100ml, 200ml and 250ml.



₹ 8 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 200 ml |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Shape | Round |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Features | Recyclable |
| Is It Customized | Non Customized |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Jai bhagwati polymers co. |
Shivdeep Yadav (Proprietor)
Jai Bhagwati Polymers Co.
P.No. Hi-2203, Ramchandrapura Industrial Area, Jaipur - 302022, Rajasthan, India



