Offering you a complete choice of products which include plastic pet jar, 120ml pet leaf bottle with flip top cap and 500ml pump pet bottle.


₹ 5 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 100 ML |
| Shape | Round |
| Lid Type | Screw Cap |
| Neck Diameter | 38 mm |
| Color | Transparent |
| Material Grade | Food Grade |
| Plastic Type | Polyethylene Terephthalate (PET) |



₹ 8 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Material | PET |
| Color | Transparent |
| Neck Size | 24 mm |
| Usage and Applications | Personal Care Products, Health and Wellness Products |
| Features | Recyclable, Durable, Reusable, Leak Proof |
| Is It Customized | Non Customized |
| Country of Origin | Made in India |
| brand | jai bhagwati polymers co. |



₹ 4.5 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 500 ml |
| Pump Type | Lotion Pump |
| Material | PET |
| Bottle Use | Hand Wash, Lotion |
| Color | Transparent |
| Thickness | according |
| Height | according |
| Shape | Cylindrical |
Shivdeep Yadav (Proprietor)
Jai Bhagwati Polymers Co.
P.No. Hi-2203, Ramchandrapura Industrial Area, Jaipur - 302022, Rajasthan, India

