We are a leading Manufacturer of 100 gm churna bottle, 500gm hdpe chyawanprash jar, 100 gm jar, churna plastic bottles 100 gm, 1000cc hdpe jar and 1 kg hdpe jar from Jaipur, India.




₹ 5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Capacity | 100 ml |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Height | 30gm |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Food Grade |
| Cap Type | Screw Cap |
| Usage and Applications | Food Packaging, Pharmaceuticals, Chemical and Industrial Products |
| Features | Reusable, Recyclable, Leak Proof |



₹ 6 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 500 ml |
| Cap Color | multicolour |
| Weight | 35gm |
| Brand | Jai Bhagwati Polymers Co |
| Pattern | Plain |
| Lid Type | Screw On Lid |
| Usage and Applications | Health and Wellness Products, Beverage Packaging, Pharmaceuticals, Personal Care Products, Food Storage |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Features | Reuseable |



₹ 5.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Capacity | 100 ml |
| Cap Color | molticolour |
| Weight | 32gm |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Cap Type | Screw Cap |
| Usage and Applications | Pharmaceuticals, Beverages, Personal Care Products, Food Packaging |
| Features | Leak Proof, Recyclable, Reusable |



₹ 5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Shape | Cylindrical |
| Thickness | 1mm |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Food Grade |
| Usage and Application | Personal Care Products |
| Brand | Jai bhagwati polymers co. |
| Features | Reusable, Recyclable |



₹ 15 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 1 litre |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Weight | 80GM |
| Pattern | Plain |
| Lid Type | Screw On Lid |
| Usage and Applications | Pharmaceuticals, Food Storage, Health and Wellness Products, Lab and Scientific Applications, Industrial Chemicals, Personal Care Products, Beverage Packaging |
| Features | Recyclable |
| Is It Customized | Non Customized |
| Microwave Safe | Yes |



₹ 14 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 1 litre |
| Cap Color | multicolour |
| Color | White |
| Weight | 80gm |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Lid Type | Screw On Lid |
| Usage and Applications | Health and Wellness Products, Beverage Packaging, Personal Care Products, Food Storage, Pharmaceuticals |
| Features | Reuseable |
| Microwave Safe | No |
Shivdeep Yadav (Proprietor)
Jai Bhagwati Polymers Co.
P.No. Hi-2203, Ramchandrapura Industrial Area, Jaipur - 302022, Rajasthan, India




