Leading Manufacturer of 75cc hdpe container, 120 cc tablet container, 150 cc pharmaceutical hdpe tablet bottle and hdpe capsule container from Jaipur.




₹ 4 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Color | Green |
| Shape | Square |
| Neck Diameter | 38 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Usage and Application | Chemical Packaging |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Jai bhagwati polymers co. |
| Features | Recyclable, Reusable |




₹ 5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Shape | Round |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Features | Recyclable |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Jai bhagwati polymers co. |




₹ 6.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Shape | Round |
| Neck Size | 38 mm |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Features | Reusable, Recyclable, Leak Proof |
| Is It Customized | Non Customized |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Jai bhagwati polymers co. |





₹ 4 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof, Recyclable |
| Is It Customized | Non Customized |
| Country of Origin | Made in India |
| brand | jai bhagwati polymers co. |
Shivdeep Yadav (Proprietor)
Jai Bhagwati Polymers Co.
P.No. Hi-2203, Ramchandrapura Industrial Area, Jaipur - 302022, Rajasthan, India


