We are a leading Manufacturer of 1000ml pesticide bottles, 500 ml pesticide hdpe bottle, 100 ml pesticide bottles and 250 ml pesticides hdpe bottle from Jaipur, India.




₹ 12 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 1 L |
| Country of Origin | Made in India |
| brand | jai bhagwati polymers co. |
| colour | white |
| cap size | 38mm |
| usage | agriculture bottle |
| shape | round |



₹ 12.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 500 ML |
| Thickness | 1 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Jai bhagwati polymers co. |
| shape | round |



₹ 6 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Material | HDPE |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | jai bhagwati polymers co. |
| colour | white |
| shape | round |
| use | pesticide bottle |



₹ 7 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 250 ML |
| Thickness | 1 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Jai bhagwati polymers co. |
Shivdeep Yadav (Proprietor)
Jai Bhagwati Polymers Co.
P.No. Hi-2203, Ramchandrapura Industrial Area, Jaipur - 302022, Rajasthan, India


