Prominent & Leading Manufacturer from Jaipur, we offer 120 mm handle cap, plastic handle caps, 28mm dual seal cap, hdpe water can cap, plastic jar cap and 24mm disc press cap.






₹ 4 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Neck Size | 100 mm |
| Color | Multicolor |
| Brand | Jai bhagwati polymers co. |
| Packaging Type | bag and box |
| Weight | 26gm |
| Usage Application | jar |
| Design | round |
| Thickness | 2mm |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 3 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10000 Piece |
| Neck Size | 40-50 mm |
| Type | Screw Cap |
| Color | Multicolor |
| Brand | Jai Bhagwati Polymers Co. |
| Shape | Round |
| Packaging Type | bag |
| Weight | 28gm |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Plastic |



₹ .95 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25000 Piece |
| Diameter | 28 mm |
| Color | All |
| Usage/Application | juice bottle cap |
| Brand | Jai Bhagwati Polymers co |
| Material | Plastic |
| Packaging Type | box |
| Shape | round |
| Type Of Cap | seal cap |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 2.5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Neck Size | 30-40 mm |
| Material | HDPE |
| Usage/Application | Mineral Water |
| Color | Blue |
| Type | Screw Cap |
| Shape | Round |
| Packaging Size | 2000pcs bag |
| Packaging Type | bag |
| Cap Size | 52mm |
| Neck Type | standerd |





₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Diameter | 15mm |
| Type | Flip Top Caps |
| Color | Green |
| Shape | Round |
| Material | Plastic |
| Is It Recyclable | Recyclable |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |


₹ 2.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Neck Size | 20 mm |
| Material | PP |
| Color | WHITE,BLACK, GOLDEN, SILVER |
| Cap Type | DISC-PRESS CAP |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Jai bhagwati polymers co. |





₹ 0.6 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50000 Piece |
| Color | Blue |
| Material | HDPE |
| Brand | Jai Bhagwati Polymers Co. |
| Shape | Round |
| Pack Type | Packet |
| Cap Type | Screw Cap |
Shivdeep Yadav (Proprietor)
Jai Bhagwati Polymers Co.
P.No. Hi-2203, Ramchandrapura Industrial Area, Jaipur - 302022, Rajasthan, India





