Manufacturer of a wide range of products which include 500 gm plastic jar, tablets container 60 90 150cc and 100gm hdpe container.




₹ 6 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 500 ml |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Cap Color | multicolour |
| Color | White |
| Weight | 35gm |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Usage and Applications | Beverages, Food Packaging, Personal Care Products, Pharmaceuticals |
| Features | Recyclable, Reusable, Leak Proof |
| Country of Origin | Made in India |







₹ 6 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 200 ml |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Features | Recyclable |
| Is It Customized | Non Customized |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Jai bhagwati polymers co. |



₹ 5.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Color | Black |
| Shape | Round |
| Neck Diameter | 38 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Usage and Application | Chemical Packaging |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Jai bhagwati polymers co. |
| Features | Recyclable, Leak Proof |
Shivdeep Yadav (Proprietor)
Jai Bhagwati Polymers Co.
P.No. Hi-2203, Ramchandrapura Industrial Area, Jaipur - 302022, Rajasthan, India

