We are a leading Manufacturer of 60ml hdpe bottle, 200ml pet bottles with comb applicator, 100ml pet bottles with comb applicator and 100 ml oil bottle from Jaipur, India.




₹ 3.90 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 50 ml |
| Shape | Rectangular |
| Thickness | 1MM |
| Color | White |
| Height | 103MM |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Food Grade |
| Features | Reusable |
| Usage and Application | Personal Care Products |




₹ 7 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 200 ml |
| Shape | Cylindrical |
| Brand | Jai bhagwati polymers co. |
| Bottle color | Black |



₹ 5.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Color | Black |
| Shape | Cylindrical |
| Cap Type | Comb Cap |
| Neck Diameter | 20 mm |
| Is It Customized | Non Customized |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Jai bhagwati polymers co. |





₹ 5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Packaging Type | Flip Top Bottle |
| Material | HDPE |
| Capacity | 100 ML |
| Shape | Round |
| Features | Durable, Recyclable, Leak Proof, Built in Handle |
| Usage/Application | OIl Packaging |
| Cap Type | Flip Cap |
| Size | 50ml, 100ml,200ml, 500ml |
Shivdeep Yadav (Proprietor)
Jai Bhagwati Polymers Co.
P.No. Hi-2203, Ramchandrapura Industrial Area, Jaipur - 302022, Rajasthan, India


