Our product range includes a wide range of 90ml plastic tablet container, 150 ml pet tablet containers, 50 ml hdpe bottle and plastic pet container.





₹ 5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Material | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Recyclable |
| Is It Customized | Non Customized |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 11 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 150 ml |
| Material | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Features | Recyclable, Leak Proof |
| Is It Customized | Customized |
| Country of Origin | Made in India |
| brand name | jai bhagwati polymers co |




₹ 3 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 50 ml |
| Color | White |
| Shape | Square |
| Thickness | 2mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Neck Diameter | 32 mm |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Food Grade |
| Features | Recyclable |
| Usage and Application | Personal Care Products |





₹ 6 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Color | Multicolor |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Lid Type | Screw On Lid |
| Usage and Application | Pharmaceutical and Medical, Personal Care and Cosmetics, Food Packaging, Food Storage |
| Features | Reusable, Recyclable, Leak Proof, Air Tight |
| Is It Customized | Non Customized |
| Country of Origin | Made in India |
Shivdeep Yadav (Proprietor)
Jai Bhagwati Polymers Co.
P.No. Hi-2203, Ramchandrapura Industrial Area, Jaipur - 302022, Rajasthan, India


