Pioneers in the industry, we offer 250 ml to 500ml hdpe aloe vera juice bottle, 15 gm cream jar, 750ml hdpe plastic bottles and 500ml plastic packaging bottle from India.




₹ 3 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Plastic Type | HDPE |
| Color | White |
| Neck Diameter | 24 mm |
| Pattern | Plain |
| Features | Recyclable |
| Material | Plastic |
| brand | jai bhagwati polymers co. |
| Capacity | 250 ml |



₹ 1.5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 15 ml |
| Volumetric Size | 10 ML |
| Material | HDPE |
| Container Material | PP |
| Cap Type | Screw cap |
| Shape | Round |
| Color | Customized |
| Features | Food Grade |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 10 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Shape | Square |
| Thickness | 2 mm |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Neck Diameter | 32 mm |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Food Grade |
| Usage and Application | Food and Beverages |
| brand | jai bhagwati polymers co. |
| Features | Reusable, Recyclable |



₹ 7.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Material | HDPE |
| Thickness | 32mm |
| Shape | Round |
| Color | White, Transparent |
| Neck Diameter | 32 mm |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Food Grade |
| Features | Recyclable |
| Use For Storage | Juice |
Shivdeep Yadav (Proprietor)
Jai Bhagwati Polymers Co.
P.No. Hi-2203, Ramchandrapura Industrial Area, Jaipur - 302022, Rajasthan, India


