Manufacturer of a wide range of products which include 30ml hdpe dropper bottles, 5ml 10ml 15ml 30ml dropper bottles, nasal spray bottle, 50 ml plastic dropper bottles, 100 ml plastic dropper bottles and 15ml plastic dropper bottles.





₹ 2 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 30 mL |
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Design Type | Standard |
| Shape | Square |
| Brand | JB |
| Weight | 7.5GM |
| Minimum Order Quantity | 2000PCS |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 2 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Material | Low Density Polyethylene (LDPE) |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Dropper Cap |
| Usage and Applications | Pharmaceuticals and Medicines |
| Features | Recyclable |
| Is It Customized | Non Customized |
| Country of Origin | Made in India |
| brand | jai bhagwati polymers co. |
| Capacity | 30 ml |



₹ 2 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 20 ml |
| Plastic Type | HDPE |
| Cap Type | Spray Nozzle |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | jai bhagwati polymers co. |



₹ 2.2 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 50 ml |
| Material | Low Density Polyethylene (LDPE) |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Dropper Cap |
| Usage and Applications | Pharmaceuticals and Medicines |
| Features | Leak Proof |
| Is It Customized | Non Customized |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | jai bhagwati polymers co. |



₹ 3 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Material | Low Density Polyethylene (LDPE) |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Dropper Cap |
| Usage and Applications | Pharmaceuticals and Medicines |
| Features | Recyclable |
| Is It Customized | Non Customized |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | jai bhagwati polymers co. |



₹ 1.45 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 15 ml |
| Material | Low Density Polyethylene (LDPE) |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Dropper Cap |
| Usage and Applications | Pharmaceuticals and Medicines |
| Features | Recyclable |
| Is It Customized | Non Customized |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Jai bhagwati polymers co. |



₹ 1.95 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Material | Low Density Polyethylene (LDPE) |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Sealing Type | Screw Cap Seal |
| Reusable | Yes |
| Is It Customized | Non Customized |
| Country of Origin | Made in India |
| shape | round and flat |
| brand | jai bhagwati polymers co. |
| Capacity | 30 ml |



₹ 1.35 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 10 ml |
| Material | Low Density Polyethylene (LDPE) |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Dropper Cap |
| Usage and Applications | Pharmaceuticals and Medicines |
| Features | Recyclable |
| Is It Customized | Non Customized |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | jai bhagwati polymers co. |



₹ 1.20 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 5 ml |
| Material | Low Density Polyethylene (LDPE) |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Dropper Cap |
| Usage and Applications | Pharmaceuticals and Medicines |
| Features | Leak Proof |
| Is It Customized | Non Customized |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | jai bhagwati polymers co. |
Shivdeep Yadav (Proprietor)
Jai Bhagwati Polymers Co.
P.No. Hi-2203, Ramchandrapura Industrial Area, Jaipur - 302022, Rajasthan, India







