Our product range includes a wide range of 500 gm powder jar, protein powder empty jar, 825cc plastic hdpe jar and hdpe packaging jars.




₹ 12 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 1 Litre |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Confectionery |
| Cap Color | white |
| Weight | 95gm |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Is It Customized | Non Customized |
| Country of Origin | Made in India |
| brand | Jai bhagwati polymers co. |



₹ 15 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Pack Size | 500 gm |
| Capacity | 500 ml |
| Pack Type | Jar |
| Protein Source | Casein |
| Flavor | Vanilla |
| Application | Food Packaging |
| Color | White |
| Usage and Applications | Beverages, Food Packaging, Chemical and Industrial Products, Pharmaceuticals |
| Shape | Round |



₹ 13 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 500 ml |
| Color | White |
| Cap Color | multicolour |
| Shape | Round |
| Weight | 65gm |
| Pattern | Plain |
| Lid Type | Screw On Lid |
| Usage and Applications | Food Storage, Personal Care Products, Automotive and Garage Storage, Industrial Chemicals, Lab and Scientific Applications, Beverage Packaging, Health and Wellness Products, Pharmaceuticals |
| Features | Reuseable |
| Is It Customized | Non Customized |



₹ 11 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 500 ml |
| Color | White |
| Cap Color | multicolour |
| Shape | Round |
| Weight | 75gm |
| Pattern | Plain |
| Lid Type | Screw On Lid |
| Usage and Applications | Pharmaceuticals, Beverage Packaging, Industrial Chemicals, Personal Care Products, Health and Wellness Products, Food Storage |
| Features | Reuseable |
| Is It Customized | Non Customized |
Shivdeep Yadav (Proprietor)
Jai Bhagwati Polymers Co.
P.No. Hi-2203, Ramchandrapura Industrial Area, Jaipur - 302022, Rajasthan, India


