Prominent & Leading Manufacturer from Jaipur, we offer plastic bottle side handles 500ml, 1000 ml hdpe bottle with side handle, 1000cc hdpe jar and 50gm hdpe jar.





₹ 9 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Neck Size | 28 mm |
| Usage/Application | herbal juice bottle |
| Material | hdpe |
| Packaging Type | Packet |
| Shape | Square |
| Design | Seal Cap |
| Brand | Jai bhagwati polymers co. |
| Weight | 60gm |
| Capacity | 500ml |
| Neck Finish | yes |




₹ 11 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 1 L |
| Shape | Square |
| Color | White |
| Cap Type | Push Pull Cap |
| Neck Diameter | 28 mm |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Food Grade |
| Features | Recyclable |
| Usage and Application | Food and Beverages |
| Brand | jai bhagwati polymers co. |



₹ 12 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 1 litre |
| Cap Color | multicolour |
| Color | White |
| Weight | 80gm |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Lid Type | Screw On Lid |
| Usage and Applications | Personal Care Products, Industrial Chemicals, Beverage Packaging, Pharmaceuticals, Health and Wellness Products, Food Storage |
| Features | Reuseable |
| Is It Customized | Non Customized |



₹ 4 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Cap Color | molticolour |
| Color | Black |
| Shape | Round |
| Weight | 16gm |
| Pattern | Plain |
| Lid Type | Screw On Lid |
| Usage and Applications | Food Storage, Health and Wellness Products, Pharmaceuticals, Beverage Packaging, Personal Care Products |
| Features | Reuseable |
| Is It Customized | Non Customized |
Shivdeep Yadav (Proprietor)
Jai Bhagwati Polymers Co.
P.No. Hi-2203, Ramchandrapura Industrial Area, Jaipur - 302022, Rajasthan, India


