Providing you the best range of plastic juice bottle 1000 ml, plastic bottle 500ml, 500 ml green pet bottles, 1000ml pet black bottle and 20 ml plastic bottle with effective & timely delivery.





₹ 14 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Shape | Round |
| Capacity | 1000 ml |
| Plastic Type | PET |
| Color | Transparent |
| Neck Diameter | 28 mm |
| Bottle Color | Green |
| Features | Reusable, Recyclable |
| usage | herbal and ayurvedic juice bottle |
| Brand | Jai bhagwati polymers co. |



₹ 13 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 500 ml |
| Dimension | OD 65MM |
| Thickness | 1MM |
| Height | 248MM |
| Brand | Jai bhagwati polymers co. |
| colour | black |
| Shape | round |



₹ 8.55 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 500 ml |
| Thickness | 1MM |
| Brand | Jai bhagwati polymers co. |
| shape | round |
| neck size | 28mm |
| colour | green |
| usage | herbal and ayurvedic juice bottle |



₹ 8.95 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 500 ml |
| Thickness | 1mm |
| Brand | Jai bhagwati polymers co. |
| colour | green |
| shape | round |
| usage | herbal and ayurvedic juice bottle |



₹ 19 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Plastic Type | PET |
| Shape | Cylindrical |
| Color | White |
| Neck Diameter | 28 mm |
| Pattern | Plain |
| Features | Recyclable, Reusable |
| Brand | Jai bhagwati polymers co. |



₹ 2.25 / PieceGet Latest Price
| Material | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Color | Transparent |
| Cap Type | Screw Cap |
Shivdeep Yadav (Proprietor)
Jai Bhagwati Polymers Co.
P.No. Hi-2203, Ramchandrapura Industrial Area, Jaipur - 302022, Rajasthan, India




