Our range of products include 500 ml pet round bottles, 250 ml to 500ml hdpe aloe vera juice bottle, hdpe bottle 1000 ml, 750 ml pet juice bottle, 500 ml green juice bottle and 400 ml pet bottle.




₹ 5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 500 ml |
| Shape | Cylindrical |
| Usage/Application | JUICE |
| Color | GREEN |
| Size | 500ml |
| Plastic Type | PET |
| Neck Diameter | 28 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Pattern | Plain |
| Features | Recyclable |



₹ 9 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Shape | Cylindrical |
| Color | White |
| Plastic Type | HDPE |
| Neck Diameter | 28 mm |
| Pattern | Plain |
| Features | Reusable, Recyclable |
| Brand | Jai bhagwati polymers co. |
| Capacity | 500 ml |





₹ 14 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 1 L |
| Shape | Cylindrical |
| Thickness | 2 mm |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Neck Diameter | 28 mm |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Food Grade |
| Usage and Application | Food and Beverages |
| Brand | Jai bhagwati polymers co. |



₹ 8 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Shape | Cylindrical |
| Capacity | 750 ml |
| Plastic Type | PET |
| Color | Transparent |
| Neck Diameter | 28 mm |
| Pattern | Plain |
| Features | Reusable, Recyclable |
| Brand | jai bhagwati polymers co. |



₹ 7 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 500 ml |
| Design | Plain |
| Features | Recyclable |
| colour | green |
| neck size | 28mm |
| brand | jai bhagwati polymers co. |
| usage | pharma and herbal juice |



₹ 6 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 500 ml |
| Thickness | 1 mm |
| Brand | Jai bhagwati polymers co. |
| colour | green |
| shape | round |



₹ 10 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Color | Transparent |
| Shape | Rectangle |
| Cap Type | Screw Cap |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Jai bhagwati polymers co. |
| Features | Recyclable, Leak Proof, With Measuring Cap |



₹ 8 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 500 ml |
| Usage/Application | herbal juice bottle |
| Material | PET |
| Cap Type | Screw Cap |
| brand | jai bhagwati polymers co. |
Shivdeep Yadav (Proprietor)
Jai Bhagwati Polymers Co.
P.No. Hi-2203, Ramchandrapura Industrial Area, Jaipur - 302022, Rajasthan, India






